Od 2018 r. zajmujemy się projektowaniem oraz wykonywaniem certyfikowanych zabawek dla dzieci.

Posiadamy własny park maszynowy oraz wieloletnie doświadczenie w branży. 

PRODUKTY DAPAL

Projektujemy, wykonujemy i testujemy wszystkie nasze produkty

Materiały tylko od sprawdzonych dostawców

Wszystkie zabawki zostały oddane do badań i certyfikacji

 

Nasze produkty wykonujemy w myśl zasady 3xE 

EKONOMIA – ERGONOMIA – EKOLOGIA

EKONOMIA

Produkty DAPAL są  dokładnie przemyślane i odpowiednio zoptymalizowane od projektu po wykonanie. Sprowadza się to do:

  • wykorzystania właściwego materiału – dobór właściwej grubości i klasy materiału zgodnie z docelowym przeznaczeniem produktu. Ważne aby nie przewymiarowywać projektów podnosząc cenę finalnego produktu,
  • nadzoru nad całym procesem technologicznym – analizowanie, korygowanie i optymalizacja poszczególnych etapów produkcyjnych w celu obniżania kosztów produkcyjnych, co przekłada się na cenę finalnego produktu.

ERGONOMIA

Produkt musi ‘cieszyć oko’ a jednocześnie powinien być funkcjonalny i ergonomiczny. Własny dział projektowy zakładu oraz współpraca z wykwalifikowanymi fizjoterapeutami pomagają sprostać powyższym założeniom. Ich nieoceniona pomoc i cenne wskazówki przyczyniają się do ciągłego udoskonalania produktu. Nie można także zapominać o wszelkich uwagach i sugestiach zgłaszanych przez użytkowników.

EKOLOGIA

Produkty DAPAL powstają z naturalnych materiałów pochodzących od sprawdzonych dystrybutorów/fabryk z którymi współpracujemy od kilku lat.

Materiałem, którego najczęściej używamy jest sklejka suchotrwała lub wodoodporna, w klasie 1/2 lub 2/2. Niezależnie od rodzaju materiału zawsze posiadają certyfikat CE oraz atesty higieniczne – klasa higieniczności E1.

Jakość materiałów

Dbając o aspekt zdrowotny – sami doskonale wiemy jak ważne jest zdrowie naszych pociech – jak również estetyczny –  zaopatrujemy się w materiały i produkty tylko u sprawdzonych dostawców. Do produkcji naszych wyrobów używamy tylko certyfikowanych i sprawdzonych materiałów, które spełniają określone normy i atesty potrzebne do wytwarzania zabawek.

Materiałem najczęściej przez nas wykorzystywanym jest sklejka – naturalna i ekologiczna – do jej produkcji użyto odnawialnych materiałów pozyskanych w zgodzie z normami środowiskowymi.

Sklejka suchotrwała/wodoodporna, której używamy jest w klasie 1/2 lub 2/2 i posiada certyfikat CE oraz atesty higieniczne – klasa higieniczności E0.5 lub E1.

Kupując nasze produkty możesz być pewny, że otrzymujesz bezpieczne produkty z najwyższej jakości materiałów.

Bezpieczeństwo i certyfikaty naszych zabawek

Niewątpliwie bezpieczeństwo i jakość to dwie najważniejsze cechy dla tego typu produktów. Są one ze sobą ściśle powiązane, co sprowadza się do:

  1. przygotowania odpowiedniego projektu – symulacja i sprawdzenie, które miejsce/elementy będą najsłabszym punktem danego produktu,
  2. wykorzystania właściwego materiału – dobór właściwej grubości i klasy materiału zgodnie z docelowym przeznaczeniem produktu. Ważne aby nie przewymiarowywać projektów podnosząc cenę finalnego produktu,
  3. nadzoru nad całym procesem technologicznym – analizowanie, korygowanie i optymalizacja poszczególnych etapów produkcyjnych w celu obniżania kosztów produkcyjnych,
  4. kontroli jakości – na etapie produkcyjnym,
  5. testów i badań wytrzymałościowych (statycznych i dynamicznych)

Nasze produkty (zabawki) zostały przetestowane i poddane odpowiednim badaniom w niezależnym Laboratorium w  Europejskim Centrum Jakości i Promocji. Bezpieczeństwo produktów DAPAL potwierdzone jest deklaracją zgodności i znakiem CE (Certyfikat CE zgodny z dyrektywą w sprawie bezpieczeństwa zabawek 2009/48/WE) – spełniają normy PN 71-1, PN 71-2, PN-71-3, PN 71-8.

Wszystko to świadczy o bezkonkurencyjnej jakości i bezpieczeństwie naszych produktów.