Bujak drewniany w stylu montessori

Kilka słów o naszych bujakach

Myśl, kreatywność i prostota

Zabawki zaprojektowane w duchu montessori to produkty wykonane w bardzo prosty sposób, z naturalnych materiałów. Mają na celu wspieranie motoryki i integracji sensorycznej dziecka.

I taki jest właśnie drewniany bujak producenta DAPAL. To zabawka o szerokim zastosowaniu.

Korzystnie wpływa na rozwój zarówno fizyczny jak i umysłowy dziecka. Aktywizuje ruch, ćwiczy równowagę i zachęca do kreatywnej zabawy.

Jakość

Bujaki wykonane są z suchotrwałej, surowej sklejki, o grubościach w zakresie 15-18 mm (klasa 1/2 oraz 2/2). Wszystkie nasze materiały posiadają certyfikaty CE, a także atesty higieniczne (klasa E1).

Produkt jest poddawany podwójnemu szlifowaniu, maszynowemu oraz ręcznemu.  Każdy produkt wyprodukowany przez naszą firmę – DAPAL został przez nas sprawdzony a następnie oddany do badań i certyfikacji.

Posiada deklarację zgodności WE (zgodność z dyrektywą Nowego Podejścia w sprawie bezpieczeństwa zabawek 2009/48/WE) – co pozwala oznaczyć nasze wyroby znakiem CE.  Spełnia normy PN 71-1, PN 71-2, PN-71-3, PN 71-8.

Drewniane bujaki naszej marki spełniają wszelkie wymogi bezpieczeństwa wskazane w europejskiej normie EN-71.

Dokumenty te potwierdzają najwyższe standardy jakości oferowanych przez nas produktów.

Bezpieczeństwo Twojego maleństwa jest najważniejsze

Bujak DAPAL to zabawka zaprojektowana i wykonana w trosce o bezpieczeństwo i rozwój malucha. Unikamy ostrych zakończeń i rogów, które mogłyby stanowić niebezpieczeństwo podczas zabawy. Trzymając się jednocześnie nurtu montessori, przykładamy wagę do estetyki, która powinna zachęcać dziecko do kreatywnej aktywności.

Wystające krawędzie zostały starannie zaokrąglone, a całość dokładnie, ręcznie wyszlifowana. Szczebelki zostały umieszczone w wyfrezowanych gniazdach, co dodatkowo wzmacnia wytrzymałość konstrukcji. Dopuszczalne obciążenie wynosi 50 kg.

Zaleca się używać bujak w pomieszczeniach zamkniętych.

Ergonomia i funkcjonalność

Produkt jest dość lekki. Jego waga wynosi 8 kg, dlatego przenoszenie go z miejsca na miejsce nie stanowi żadnego problemu. Możemy go ulokować, gdzie chcemy. Dodatkowo produkt jest solidnie wykonany, więc może nam posłużyć na długie lata.

Praktyczne uchwyty natomiast pomogą dziecku wprawić bujak montessori w ruch lub w dowolnej chwili go zatrzymać. 

Dobra zabawa dla mniejszych i większych

Produkt DAPAL dedykowany jest dzieciom powyżej 1 roku życia. Takie dzieci mają już nieco bardziej rozwiniętą koordynację i stabilność ruchową.

Uczucie huśtania, które towarzyszy dziecku podczas zabawy bujakiem jest mu bardzo bliskie. Towarzyszyło mu przez cały okres trwania ciąży. Jest to dla malucha pewnego rodzaju poczucie bezpieczeństwa, co potwierdzają opinie ekspertów.

Im dziecko będzie starsze, tym bujak będzie dostarczał mu coraz więcej wrażeń i pomysłów na świetną zabawę.

Kreatywna alternatywa

Standardowym zastosowaniem bujaka, jak z nazwy wynika, jest bujanie. Nie ma się jednak co ograniczać drogi rodzicu. Twoje dziecko z pewnością niejednokrotnie Ci to udowodni.

Czy w bujaku można się tylko bujać? Nie! Ten produkt to świetna okazja do rozwoju kreatywności u Twojego dziecka. Przecież taki bujak może przeobrazić się w statek piracki, domek, namiot czy zjeżdżalnię. Jest to domowa wersja placu zabaw, na którym Twoja pociecha jest w stanie świetnie się bawić od świtu do… Dopóki nie opadnie z sił :).

 

Podsumowując:

Nasz produkt może posłużyć jako:

 • bujak,
 • mostek,
 • namiot/domek.

Po dołożeniu dodatkowych elementów można zrobić z niego także:

 • równoważnię,
 • zjeżdżalnię,
 • wspinaczkę,
 • ladę sklepową,
 • biurko/stolik.

Bujak drewniany XL 110cm

Materiał: Sklejka wodoodporna 15mm kl. 1/2
Waga:  8kg
Wymiary: 1090x500x465 mm
EAN: 5904870080276
Kompatybilne z: Ślizg XL 2w1, Ślizg XL 3w1, Drabinka V6, 
Uwagi:  

Opakowanie zawiera:

 • 2x płoza,
 • 15x szczebel 
 • 30x wkręt 3.5x40 Torx T15

Dodatkowe Zdjęcia